اطلاعات فنی:

شکل برسبه دلیل گستردگی و تنوع صنایع و کاربرد وسیع برس ها ، در انتخاب نوع آن ، فاکتور های زیادی وجود دارند ، که باید با دقت مطالعه گردد ا ز جمله موارد زیر:

بطور کلی برس ها در شکل های کاسه ای ، تخت ( بشقابی )، قلمی، غلطکی و انواع دنباله دار (دنباله دار) تولید می شود. اغلب برس ها به دو صورت افشان و بافته تولید می شوند که برس با سیم های افشان شده ، برسی نرم و انعطاف پذیر و برس بافته با سیم های ضخیم و به هم بافته ، برسی زبر و خشن می باشد .

برس را با توجه به شکل و موارد مصرف می توان بر روی محور ماشین های ثابت یا متحرک نصب نمود مانند : سنگ ثابت محک ، فرزهای دستی ، دریل های دستی ، ماشین های پرداخت

 

بزرگ و یا ماشین های مخصوص به صورت استوانه ای:

 

نکته مهم اینکه برس های با قطر بیشتر از 175mm نباید بر روی ماشین های دستی نصب شوند .

 

قطر برس D

منظور از قطر برس ، بزرگترین قطر خارجی برس می باشد . انتخاب قطر باید متناسب با سطح کار و زوایای غیر قابل دسترس و یا داخل سوراخ ها و ... باشد . برس های با قطر بزرگتر جهت عمل برس زنی در سطوح بزرگتر و توسط ابزارهای ثابت و برس هایی با قطر کمتر جهت سطوح کوچکتر و توسط ابزارهای دستی و یا ثابت استفاده می گردد .

 

 

ضخامت (عرض) برس B

ندازه ضخامت برس به سطحی که عمل برس زنی توسط آن قسمت برس انجام می گیرد اطلاق می گردد ضخامت سطح برس با مونتاژ کردن چند لایه در کنار هم ، قابل افزایش می باشد . از برس های با ضخامت بیشتر برای برس کاری سطوح بزرگتر استفاده می شود که در این صورت قدرت الکتروموتور بیشتری نیاز است. یال برس به طول قسمت آزاد رشته سیم بکار رفته در برس گفته می شود . طول یال باید با توجه به نوع مصرف انتخاب گردد . برای خش گذاری روی سطوح صاف باید از برسی با یال کوتاه تر استفاده شود . طول یال بلندتر نرمی و انعطاف پذیری بیشتری به برس می دهد و برای سطوح ناصاف و نا هموار مناسب تر می باشد. ( عمل برس کاری و پلیسه گیری چرخ دنده ها بهتر است توسط برس هایی با قطر بزرگتر صورت گیرد.

 

جنس سیم برس:

جنس سیم بکار رفته در برس نکته قابل توجهی در انتخاب برس مناسب می باشد چون هر جنسی جهت کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد . به طور مثال در صنایع غذایی حتما باید از برس با جنس فولاد زنگ نزن استفاده نمود . جهت اطلاع از نوع سیم ها به توضیحات صفحه .... مراجعه نمایید.

 

تراکم و فشردگی رشته ها:

منظور از تراکم ، میزان فشردگی رشته های برس در کنار هم می باشد . برس ها با تراکم بالا جهت برس کاری سطوح با انحنای کم و صاف مناسب بوده و برس های با تراکم کم تر برای برس کاری سطوح ناصاف ، درز دار و با انحنای زیاد مناسب می باشد مانند پلیسه گیری چرخ دنده ها ،شیارها ، درزها ، پیچ ها و ...

 

سرعت چرخش R.P.M:

حداکثر سرعت مجاز از جمله موارد مهم در انتخاب برس می باشد که انتخاب صحیح آن باعث افزایش 

راندمان کار ، طول عمر بیشتر برس ، ایمنی بیشتر در حین کار و جلوگیری از آسیب و فشار غیر مجاز به ابزار محرک برس می شود. با توجه به اهمیت سرعت چرخش مقادیر مجاز در جداول مشخصات فنی برس ها و در روی جعبه و بروشورهای همراه برس ها ذکر گردیده است .

مقادیر ثبت شده به عنوان حداکثر سرعت مجاز ، حداکثر سرعت بی خطر می باشد .

سرعت چرخش استاندارد برس برحسب سرعت محیطی با سرعت متوسط 25m/s محاسبه گردیده است . به عنوان مثال : سرعت چرخش استاندارد برای برسی با قطر150mmسرعت 3200 دور در دقیقه می باشد .

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در بسیاری از موارد ، با سرعتی کمتر از آنچه مشخص شده راندمان لازم به دست می آید ، سرعت پایین تر و فشار کمتر ، عمر مفید برس را طولانی تر می کند.

 

 

 

 

شرکت جهان برس در سال 1364 توسط برادران جهاندیده تاسیس گردید و فعالیت خود را به عنوان اولین تولید کننده انواع برس های سیمی صنعتی در ایران آغاز نمود. جهان برس فعالیت خود را به صورت کارگاهی ابتدایی آغاز نمود و با توجه به نیاز صنعت کشور و تکیه بر دانش فنی و تجربه مهندسین تلاشگر و کادر مجرب خود اقدام به توسعه شرکت نمود. جهان برس به عنوان نخستین شرکت در ایران، در سال 1368 موفق به طراحی و ساخت ماشین آلات مخصوص تولید انواع برس سیمی صنعتی گـردید، در ادامه راه توسعه، پیـرو توافق و همکاری شرکت وولر، بزرگترین شرکت سازنده ماشین آلات برس سازی در جهان که در کشور آلمان واقع شده است.

 

با ما در تعامل باشید:

 کـرجـ جاده هشتگرد  |  2 کیلومتر بعد از پلیس راه کمالشهر 

          دست چپ خیابان کوی راز 1 | پلاک 304/3

 

 صندوق پستی: 318 - 31975

 93 39 38 44 - 026

 94 39 38 44 - 026

 94 38 39 44 - 026    فکس

 136 63 80 - 0930

 info@jahanboress.ir

 کانال تلگرام

  صفحه اینستاگرام

 

 

تمامی حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به جهان برس می باشد. Copyright © 2019 jahanboress.ir

 

طراحی سایت توسط هلدینگ دیاکو