برای تمامی برس ها مقررات ایمنی خاصی در نظر گرفته شده است که ضروری است کاربر قبل از شروع به استفاده از برس با نکات ایمنی آشنایی کامل داشته باشد:

برس ها نباید در هوای مرطوب یا غبار آلود و محیط اسیدی نگهداری شوند ، توصیه می شود به منظور جلوگیری از زنگ زدگی رشته های سیم به خصوص در مناطق مرطوب در بسته های نایلـونی قرار داده شوند ; لذا قبل از استفاده از برس و هنگام خارج کردن آن از جعبه ، لازم است ظاهر آن بررسی شده و از برس های زنگ زده و معیوب استفاده نشود.

استفاده از دستکش جهت جلوگیری از آسیب زدن سیم ها به دست کاربر الزامی می باشد .

فقط سر رشته های برس بایستی با سطح مورد نظر تماس داشته باشد ، فشار بیش از حد به میزان چشمگیری باعث کاهش کارایی و عمر برس ها می گردد ، بنابراین پیشنهاد می شود حداکثر تداخل درگیری سطح ، بیشتر از 3% طول یال نباشد. ( توجه به شکل مقابل )

کاربر بایستی قبل از روشن نمودن دستگاه از نصب صحیح برس بر روی محور دستگاه و محکم بودن آن اطمینان داشته سپس اقدام به روشن نمودن دستگاه و عمل برس زنی نماید

از نصب برس های با قطر بیشتر از 175mm بر روی دستگاه های قابل حمل جدا خودداری کنید .

در طول عملیات برس زنی ، برای جلوگیری از برخورد احتمالی رشته ها و پلیسه های کنده شده با کاربر ( اپراتور ) ، باید حفاظ ایمنی (کاور ) ماشین بسته شده باشد ، تاکید می گردد از دستگاه های غیر استاندارد و فاقد حفاظ ایمنی به هیچ عنوان استفاده نشود .

سرعت چرخش بر حسب متر در ثانیه بیان می شود ، ارائه این پارامترها به سرعت گردش دستگاه ها در هر دقیقه و محاسبه طول محیطی ابزار بستگی دارد. مقادیر استاندارد حداکثر سرعت چرخش ، در کاتالوگ و روی بسته بندی برس ها ارائه شده است ، توصیه می شود جهت افزایش ایمنی از سرعت هایی کمتر از حداکثر سرعت مجاز استفاده گردد .

عملیات برس زنی باید در محیطی با تهویه مناسب انجام گیرد و در هنگام کار از کلاه ایمنی ، عینک و ماسک مناسب استفاده شود تا گرد و غبار ایجاد شده از عملیات برس زنی که گاهی سمی نیز می باشد باعث آسیب به کاربر نشود . تا حد امکان از حضور پرسنلی که مجهز به ابزارهای حفاظتی نیستند در محیط کار جلو گیری شود .

استفاده از عینک و کلاه ایمنی مناسب به خصوص در هنگام برس زنی توسط دستگاه های دستی الزامی بوده و ضامن سلامت شما در هنگام کار می باشد . استفاده از پوشش ایمنی استاندارد در هنگام کار امری ضروری است

موارد جدی که باعث از بین رفتن برس میشود :

 

اپراتور هنگام برسکاری سطوح دارای لبه های تیز و ناهموار و بعلت بی احتیاطی ، به قطعه کار فشار ناگهانی و ضربه شدید وارد نماید ، ممکن استبه برس صدمه جدی وارد شود و باعث فاصله انداختن بین یال های برس میشود و توازن آن از بین رفته و دیگر قابل استفاده نمیباشد .(مطابق شکل)

چنانچه اپراتور هنگام برسکاری داخل شیارهای باریک و عمیق بعلت بی احتیاطی با فشار ناگهانی و ضربه شدید برس را وارد کار نماید ،ممکناست برس در داخل قطعه کار قلاب نماید و باعث کشیده شدن بافت مفتولها شود که در نتیجه توازن و بالانس برس از بین رفته و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

خارج کردن طوقه نگهدارنده

مزیت برس کاسه ای بافته شرکت جهان داشتن طوقه نگهدارنده میباشد که روش استفاده آن در دو 2 مرحله میباشد به این شکل است که وقتی از برس استفاده شده و سیمها به نزدیک طوقه نگهدارنده رسید لازم است با وارد کردن ضربه توسط چکش به طوقه نگهدارنده آن را بیرون انداخته و سپس مرحله دوم برس قابل استفاده میباشد (طبق عکس مقابل)

 

 

 

 

شرکت جهان برس در سال 1364 توسط برادران جهاندیده تاسیس گردید و فعالیت خود را به عنوان اولین تولید کننده انواع برس های سیمی صنعتی در ایران آغاز نمود. جهان برس فعالیت خود را به صورت کارگاهی ابتدایی آغاز نمود و با توجه به نیاز صنعت کشور و تکیه بر دانش فنی و تجربه مهندسین تلاشگر و کادر مجرب خود اقدام به توسعه شرکت نمود. جهان برس به عنوان نخستین شرکت در ایران، در سال 1368 موفق به طراحی و ساخت ماشین آلات مخصوص تولید انواع برس سیمی صنعتی گـردید، در ادامه راه توسعه، پیـرو توافق و همکاری شرکت وولر، بزرگترین شرکت سازنده ماشین آلات برس سازی در جهان که در کشور آلمان واقع شده است.

 

با ما در تعامل باشید:

 کـرجـ جاده هشتگرد  |  2 کیلومتر بعد از پلیس راه کمالشهر 

          دست چپ خیابان کوی راز 1 | پلاک 304/3

 

 صندوق پستی: 318 - 31975

 93 39 38 44 - 026

 94 39 38 44 - 026

 94 38 39 44 - 026    فکس

 136 63 80 - 0930

 info@jahanboress.ir

 کانال تلگرام

  صفحه اینستاگرام

 

 

تمامی حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به جهان برس می باشد. Copyright © 2019 jahanboress.ir

 

طراحی سایت توسط هلدینگ دیاکو